5.C na soutěži „T- PROFI“ – Talenty pro firmy
5.C na soutěži „T- PROFI“ – Talenty pro firmy

Ve čtvrtek 14.2. se tým třídy 5.C zúčastnil krajského kola odborné soutěžě „T –PROFI“ – Talenty pro firmy, kterou pořádala Krajská hospodářská komora Liberec.

Smíšené osmičlenné týmy ( 3 žáci ZŠ + 3 žáci SŠ + 1 pedagog + zástupce firmy) se v daném časovém limitu pokoušely postavit a zprovoznit dle zadání nové funkční zařízení na bázi polytechnické stavebnice Merkur. Hotová zařízení hodnotila porota na základě předem daných kritérií.

Naši páťáci bojovali ze všech sil do poslední minutky vymezeného času. Bohužel jejich parťáci ze střední školy takové zapálení do práce nesdíleli, což se promítlo na celkovém výsledku – 7. místo. Nicméně dle slov našich účastníků jim akce poskytla nezapomenutelný zážitek.