Výročí 30 let svobody aneb Pohled do totality
Výročí 30 let svobody aneb Pohled do totality
Na jedno páteční dopoledne (15. listopadu) se ocitnou žáci druhého stupně v době, kdy Československo bylo totalitním komunistickým satelitem SSSR. Jak se žilo běžným občanům, jak a co se učilo ve škole, co prožívali ti, kteří s režimem nesouhlasili a dávali to najevo?  Na tyto a mnohé další otázky se pokusí zprostředkovat odpověď žáci devátých tříd, kteří pod pedagogickým vedením učitelek dějepisu připravili projekt k výročí 30 let od listopadu 1989. Poznávacím a zážitkovým aktivitám se budou žáci 6. - 8. tříd věnovat od 8.00 do 12.35 hodin, kdy bude celý projekt zakončen.
Poté půjdou jednotlivé třídy postupně na oběd.
Žáci 6., 7. a 8. tříd si v pátek do školy přinesou malý batužek se svačinou a pitím, psacími potřebami, pláštěnkou, 4 igelity a 4 gumičkami. :)