Foto, video: 30 let svobody aneb Pohled do totality
15.12.2019
Foto, video: 30 let svobody aneb Pohled do totality
V pátek 15. listopadu si naše škola připomenula výročí 30 let od sametové revoluce. Projektový den, který žákům 2. stupně přiblížil dobu, kdy Československo bylo totalitním komunistickým satelitem SSSR, se odehrál v režii žáků devátých tříd, kteří se na tento den připravovali v rámci výuky dějepisu. Kromě jiného absolvovali exkurzi do Muzea komunismu v Praze (fotogalerie - zde) či besedu s jabloneckým signatářem Charty 77 panem Romanem Rákosníkem (fotogalerie - R. Rákosník).
Pro své mladší spolužáky si připravili deváťáci stanoviště, na nichž měli připraven program a poznávací aktivity. Své poznatky a vjemy pak žáci nejen zaznamenávali do pracovních listů, ale hlavně reflektovali následně při hodinách dějepisu. Celou akci povýšily kostýmy a rekvizity zapůjčené ze sbírky pana Antonína Koloucha.
STANOVIŠTĚ:
ŠKOLA, PIONÝŘI (fotogalerie, videogalerie)
BRANNÁ VÝCHOVA (fotogalerie, videogalerie)
SPARTAKIÁDA (fotogalerie, videogalerie)
STÁTNÍ BEZPEČNOST (fotogalerie, videogalerie)
OBCHODY, KUTILSTVÍ (fotogalerie, videogalerie)
ČASOVÁ PŘÍMKA (fotogalerie, videogalerie)
ZÁVĚR - ROK 1989 (fotogalerie)