Informace o zajištění péče - aktualizováno 21. 4. 2020

Informace o zajištění péče pro děti a mládež vybraných profesí

V souladu s Rozhodnutím hejtmana Libereckého kraje č. 22/2020/COC19 o vykonávání péče o děti a mládež za nouzového stavu upřesňuje škola. Péče je vykonávána pro děti a mládež od 3 do 13 let a k nimž nemohou za krizové situace vykonávat péči rodiče nebo jiný zákonný zástupce tímto způsobem.:

-        pro děti, které vykonávají povinnou školní docházku a jsou mladší 13 let věku, je určena Základní škola Jablonec nad Nisou, Liberecká 26 – Mgr. Martin Chytka – 487 370 333, 777 728 725

-        pro děti předškolního věku jsou určeny:

o   Mateřská škola Jablonec nad Nisou, Hřbitovní 10 – Hana Hušková – 483 320 873

o   Mateřská škola Jablonec nad Nisou, Jugoslávská 13 – 1 skupina pro 15 dětí s přednostní docházkou dětí zapsaných v této MŠ – Bc. Renata Kolischová – 733 161 206

o   Mateřská škola Jablonec nad Nisou, Tichá 19 – 1 skupina pro 15 dětí s přednostní docházkou dětí zapsaných v této MŠ – Mgr. Pavla Macháčková – 734 315 540

Uvedená zařízení zajišťují péči od pondělí do pátku v době od 6:00 hodin do 20:00 hodin. Časový rozsah může být odlišný v závislosti na potřebách zaměstnanců/příslušníků.

Péče o děti bude zajišťována rodičům nebo jiným zákonným zástupcům, kteří jsou zaměstnanci/příslušníci:

-        bezpečnostních sborů,

-        obecní policie,

-        poskytovatelů zdravotních služeb,

-        orgánů ochrany veřejného zdraví,

-        ozbrojených sil,

-        zaměstnanci obcí zařazení do obecních úřadů k výkonu sociální práce

-      zaměstnanci krajů zařazených do krajských úřadů k výkonu sociální práce a poskytovatelů sociálních služeb,

-      zaměstnanci Úřadu práce ČR, ČSSZ a OSSZ-

-        zaměstnanci určené školy,

-      orgánů Finanční správy ČR a Finančního analytického úřadu

-        zaměstnanci Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou,

-        zaměstnanci Magistrátu města Jablonec nad Nisou.

Statutární město Jablonec nad Nisou zajišťuje péči o děti výše uvedených zaměstnavatelů i pro obce v rámci správního obvodu obce s rozšířenou působností (Rychnov u Jablonce nad Nisou, Pulečný, Rádlo, Maršovice, Lučany nad Nisou, Josefův Důl, Bedřichov, Dalešice, Nová Ves, Janov nad Nisou).